Zapach starych książek

perfumy
Czy kiedykolwiek trzymałeś stare książki, prawie rozpadające się?

Czujesz się wrażliwy, bez względu na to, jeśli spadniesz na karty? Czy kiedykolwiek trzymałeś nos, zamknąć oczy i po prostu oddychaj?

Książki, nowe lub stare, mogą mieć swój wyrazisty zapach. Tej cechy nie mają z e-książki. Nie oferują zupełnie niezłożonego doświadczenia czytania.

Autor Science Fiction Ray Bradbury nie mógł tego lepiej powiedzieć. Mówi: „Komputer nie jest słyszany … Jeśli książka jest nowa, czuję się dobrze, jeśli książka jest stara, czujesz się jeszcze lepiej … i pozostaje z tobą na zawsze. Ale komputer nie jest tobą. Przepraszam. ”

Zapach nowej książki może być ekscytujący. To obietnica nowej podróży. Obietnica poznania nowych postaci i poznania zupełnie nowego świata, są niepoznanymi perfumami wyobraźni.

Z drugiej strony, stare książki powracają do ciebie. Przypomina ci wspomnienia o pięknym wieczorem przeznaczonym do sofy lub lata dzieciństwa spędzonego pod drzewem, do czytania, odkrywania i odkrywania. Staje się to nostalgicznym wspomnieniem tego, co jeszcze raz było i szansa na znalezienie znowu.

Ale jakie są stare książki, które można przypomnieć po raz ostatni?

Uwagi na temat Grasshopper i Vanilla

W 2009 r. przeprowadzono badanie, w którym zbadano pochodzenie zapachu starego funta. Naukowcy odkryli, że złożony zapach był kombinacją „setek tak zwanych lotnych związków organicznych (LZO) w powietrzu papieru” – mówi Telegraph.

Maja Straute, Główny język opisuje zapach starej książki w następujący sposób: „Podłączyć notatki trawy z nutami akt i notatki waniliowej na tle formy, ten wyjątkowy zapach jest częścią książki jako treści”.

Tusz, papier i klej

Dokumenty, kleje są różne. Dlatego książki mogą nie tylko różnić się od treści, ale także materiałów fizycznych. Może to utrudniać wyświetlenie jednego lub więcej składników, które mogą czuć.

Niezależnie od tego, jak książki są różne, istnieją trzy ważne elementy, które przyczyniają się do książki zapachu (nowej lub starej). Jest to używane w naklejkach z atramentem, papierem i książkami. Do papieru stosuje się różne chemikalia, takie jak wodorotlenek sodu i nadtlenek wodoru. Ponieważ powoduje reakcje z innymi chemikaliami zawartymi w papierze, lotne związki organiczne są uwalniane w powietrzu.

Jednak wspomina, że ​​stosowane chemikalia mogą nie zawsze być takie same. Według producenta książki można odróżnić od procesów chemicznych, przetwarzania papieru i naturalnie używanych naklejek etykiet. Dlatego nowe książki mają zupełnie inny zapach.

Nauka zapachu starej książki

Ostatnio nauczyciele brytyjskiej chemii, Andy Brillion, wyprodukowali plansza, aby uczyć się za zapachem starych książek, a nawet nowych. Mówi się, że stare książki wydzielają miły zapach, po prostu ze względu na rozkład chemiczny połączeń zawartych w artykule. Dokument składa się z innych rzeczy z celulozą i ligniną. Obaj pochodzą z drzew. Należy zauważyć, że dwa elementy współczesnych książek są mniej powszechne.

Liganin działa jako klej, który łączy włókna celulozowy, sztywny papier i silniejszy. Jest to również powód, dla którego stare żółte tytuły z reakcjami utlenianiem wieku powodują rozkład różnych związków organicznych.

Brillion mówi: „Reakcje te, które są powszechnie znane jako” hydrolizę kwasową „, wytwarzają szeroki zakres lotnych związków organicznych, z których wiele prawdopodobnie przyczyni się do zapachu starych funtów.

Stered, niektóre związki, Y W tym, w tym benzaldehyd, wanilina i etylobenzen przyczynić się do tego. Pierwszy suplement dodaje migdały; Drugi dodatek dodaje wanilii; Trzeci powoduje słodki zapach. Ponadto Etilheksanol jest odpowiedzialny za zapach kwiatowy. Ponadto wkładają niektóre alkohole i aldehydy.

Wspaniałe zapachy starych książek nie można przypisać jednej rzeczy. Istnieją różne rodzaje chemikaliów i składników, z których obecne są te aromaty. Cokolwiek jesteś, wyprodukowane zapachy są równie wyjątkowe (dla każdej osoby), podobnie jak słowa zawarte w nich.

Dodaj komentarz