Zakup używanego samochodu elektrycznego

samochód elektryczny
Do niedawna apetyt na pojazdy elektryczne pozostawał słaby. Dziś jednak nie mogło to być dalsze od prawdy. Posiadanie pojazdu elektrycznego lub elektrycznego rośnie, ale fascynujące w tym trendzie jest to, że coraz więcej właścicieli samochodów jest zainteresowanych kupnem używanego pojazdu elektrycznego, a nie nowego. Wynika to częściowo z globalnych niedoborów chipów, a częściowo z rosnących cen gazu. Według regularnych szacunków do końca 2021 r. w Stanach Zjednoczonych miało zostać sprzedanych pół miliona używanych samochodów elektrycznych. To ponad dwukrotnie więcej niż liczba pojazdów elektrycznych sprzedanych w ciągu ostatnich trzech lat (za pośrednictwem Wired ).

Podobnie jak w przypadku samochodu na gaz, musisz uważać na pewne rzeczy, jeśli nie chcesz skończyć z cytryną na dłoniach. Czytaj dalej, aby zobaczyć najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup używanego pojazdu elektrycznego.

Stan baterii to najważniejesza sprawa

W przypadku pojazdów elektrycznych akumulator jest pulsującym sercem, od którego zależy jego działanie. Dlatego szczególnie ważne jest, gdy szukasz używanego pojazdu elektrycznego, aby utrzymać akumulator w najlepszym stanie. Większość pojazdów elektrycznych ma osobne gwarancje na pojazd i akumulator, więc powinieneś sprawdzić, czy nadal jest w dobrym stanie. Większość gwarancji obejmuje co najmniej osiem lat i 100 000 mil lub więcej (poprzez MakeUseOf).

Ponadto należy sprawdzić, czy nie ma oznak pogorszenia jakości baterii. Czynniki takie jak temperatura, cykle ładowania i rozładowania oraz czas (pogorszenie w czasie) wpływają na jakość baterii (poprzez równanie). Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić baterię przed jej zakupem. Jeśli nie masz tego samego producenta sprzętu przemysłowego, nie będziesz mógł sam tego przetestować (przez Jerry’ego). Najlepszym sposobem jest zabranie akumulatora do fachowca w celu sprawdzenia. Producenci samochodów przeprowadzą kilka testów diagnostycznych, aby sprawdzić, czy jest w dobrym stanie.

Musisz znać szybkość ładowania i liczbę dostępnych trafień

Ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu zajmie pełne naładowanie wybranego pojazdu. Pojazdy elektryczne nie są takie same i mogą mieć różne czasy ładowania w zależności od rozmiaru akumulatora. Z reguły ładowanie większych akumulatorów zajmie więcej czasu. Dodatkowo, w zależności od marki i modelu, który chcesz kupić, ładowanie samochodu może zająć od 30 minut do pół dnia (za pośrednictwem Kia ).

Chcesz również sprawdzić, czy masz dostęp do ładowania pojazdu elektrycznego w miejscach, które najczęściej odwiedzasz. A jeśli planujesz podróż, musisz po drodze wyznaczyć punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Koniecznie sprawdź więc, gdzie jest najbliższa stacja ładowania, zwłaszcza jeśli nie ma Cię w domu (choć to najlepsza opcja). Dla właścicieli pojazdów elektrycznych ważny jest również typ ładowarki, którą powinni posiadać. Do wyboru są trzy różne poziomy ładowarek: Poziom 1, Poziom 2 i Poziom 3 (znane również jako szybkie ładowarki DC) (zgodnie z KBB). W przypadku ładowania w domu ładowarki poziomu 2 mają największy sens, ponieważ ładują się stosunkowo szybko i można je podłączyć do gniazdka 240 V, które jest powszechne w większości domów (przez 365 Pronto).

Dodaj komentarz