Uszkodzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

stacja kosmiczna
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) wyznacza tę erę. Stacja kosmiczna składa się z wielu modułów, z których każdy ma inny punkt połączenia i datę produkcji, ale jeśli jedna stacja ulegnie awarii, może to mieć wpływ na inne moduły.

Różni się od miast Waleriana i Tysiąca Planetarnych, gdzie ISS rosła w zdumiewającym tempie bez większych awarii i ostatecznie osiągnęła rozmiar, który był zbyt duży, aby utrzymać się na orbicie wokół Ziemi.

astronauta

Dla kontrastu, ISS jest wciąż na tyle mała, że ​​rosyjski moduł poszukiwawczy może zadokować i przemieścić całą stację w jednym przypadkowym pożarze silnika. To właśnie stało się z nauką pod koniec lipca. Nie jest jasne, czy ten incydent i to, co zostało zgłoszone w tym tygodniu, bezpośrednio odnosi się do wrażliwości stacji innej niż pokazywanie jej z różnych perspektyw.

W tym tygodniu raport agencji informacyjnej RIA (za pośrednictwem Reuters) ujawnił szereg nowych pęknięć w segmencie ISS. Władimir Sołowjow, główny inżynier firmy zajmującej się rakietami kosmicznymi Energia, powiedział:

rakieta kosmiczna

„To jest błędne i sugeruje, że z czasem pęknięcia zaczynają się powiększać” – powiedział Sołowiew.

Dyrektor ESA Josef Ashbacher również rozmawiał w tym tygodniu z RIA Novosti, sugerując, że Rosja chce kontynuować współpracę z Międzynarodową Stacją Kosmiczną poza jej obecnym porozumieniem z resztą organizacji powiązanych z ISS. .. Ashbacher rozmawiał z RIA Novosti na 36 Sympozjum Kosmicznym

„NASA musi natychmiast zdecydować, czy rozszerzyć ISS, czy nie” – powiedział Ashbacker. Z europejskiego punktu widzenia uważamy, że MSK jest bardzo ważnym instytutem i bylibyśmy wdzięczni, gdyby mogli go Państwo rozszerzyć.

Dodaj komentarz