Technologia toalet, która zmieni przyszłość, według Billa Gatesa

toaleta
W 2012 roku Fundacja Gatesa przyznała Cranfield University grant w wysokości prawie 810 000 dolarów na pomoc w opracowaniu czegoś, co stałoby się toaletą z nanomembraną. W przeciwieństwie do innych toalet, ta nie wymaga instalacji wodociągowej, ale ma własny mechanizm, dzięki któremu armatura jest oddzielona i czysta bez wydzielania nieprzyjemnych zapachów lub luźnych odpadów.

Membrana Nano Toilet została zaprojektowana do wykorzystywania metod takich jak separacja ciał stałych, separacja słabo związanej wody i spalanie w celu usunięcia nadmiaru odpadów, dostarczenia energii, a nawet produkcji wody do kąpieli lub podlewania roślin.

Zaawansowane mechanizmy wbudowane w toaletę są wyjątkowo zaprojektowane do oddzielania i wydalania moczu i kału bez potrzeby stosowania dodatkowej wody. „Zła” porcja moczu jest oddzielona od wody pitnej „wyjątkową nanostrukturalną ścianą membranową” w muszli klozetowej. Woda jest następnie przesyłana do zbiornika magazynowego, do którego użytkownik ma dostęp. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że woda pobierana z tej toalety przeznaczona jest do kąpieli i karmienia roślin, ale proces ten nie jest przeznaczony i nbsp; koniec ibsp; sprawiają, że płyn nadaje się do spożycia przez ludzi.

W tym czasie ciała stałe są osadzane (tj. opadają na dno toalety), następnie oddzielane drobnym ostrzem i przesyłane do komory spalania, gdzie są przekształcane w energię elektryczną do zastosowań o niskim zużyciu energii, takich jak mobilne telefony. opłata. Po spaleniu powstaje popiół, który należy usuwać raz w miesiącu.

Reagowanie na globalny kryzys zdrowotny

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia z dnia 23 czerwca 2021 r. około
6% ludności świata nie ma dostępu do odpowiedniej oczyszczalni. Kiedy korzystasz z toalety w nowoczesnym domu (prawdopodobnie z nowoczesną hydrauliką), prawdopodobnie nie będziesz myślał o tym, dokąd trafiają twoje odpady po skończonej pracy. Dostęp do takich towarów to zupełnie inne i znacznie bardziej higieniczne doświadczenie niż korzystanie z latryny poza domem. Ale poza Ameryką Północną, Australią i częścią Europy znacznie częściej cała rodzina korzysta tylko z jednej łazienki (lub mniej więcej jej odpowiednika).

Kiedy twój mocz i stolec nie są w stanie przejść do końca, twoja toaleta (lub w wielu przypadkach twoja latryna) pozostawia ścieki, które przyciągają niebezpieczne bakterie i mogą zanieczyścić zasoby pobliskiej wody i w ten sposób rozprzestrzenić choroby. Dzieje się tak często w miejscach takich jak Ghana, gdzie „w 2015 r. tylko 1 na 10 gospodarstw wiejskich korzystało z ulepszonych domowych latryn, a 3 na 10 korzystało z toalety na świeżym powietrzu”, etnbsp; według UNICEF .andnbsp;

W odpowiedzi na globalny kryzys zdrowotny Bill Gates oskarżył tylko jedną z wielu przedsiębiorczych sił, próbujących wymyślić i spopularyzować nowsze, czystsze i mniej wymagające dla środowiska toalety.

Dodaj komentarz