Ponad 60% użytkowników komputerów PC nie wie o systemie Windows 11

Windows 11
Mamy mniej niż tydzień od oficjalnej premiery systemu Windows 11, więc jak bardzo jest podekscytowany publiczny komputer z nadejściem najnowszego systemu operacyjnego?

Według nowego badania niezupełnie. Około sześciu na dziesięć ankietowanych osób nie miało pojęcia, że ​​Windows 11 jest już prawie dostępny, a 59% stwierdziło, że nie ma pewności, czy zaktualizuje lub planuje pozostać przy obecnym systemie operacyjnym.

W ankiecie przeprowadzonej przez Savings.com 1042 użytkowników systemu Windows zostało zapytanych o system Windows 11 ze względu na ich rozgłos i entuzjazm. Jest mało prawdopodobne, aby Microsoft był zadowolony z wiadomości, że tylko 38% uczestników programu stwierdziło, że wiedzieli, iż premiera jest planowana.

Wszyscy znamy groteskową sytuację problemów z Windows 11, a zwłaszcza z TPM 2.0, Microsoft potwierdził, że jest wymagany na wszystkich 11 maszynach, nawet wirtualnych. Jeśli chodzi o procesor, obsługa wraca do procesorów Intel generacji, niektórych modeli 7, oraz procesory AMD wywodzące się z generacji systemów Ryzen.

Microsoft

Problemy ze zgodnością oznaczały, że dwóch respondentów nie było pewnych, czy ich komputery będą zdolne do uruchomienia kolejnego systemu operacyjnego Microsoft. Na szczęście firma z Redmond niedawno ponownie uruchomiła Windows Maintenance Tool 11, aby użytkownicy byli pewni, czy ich komputery sobie z tym poradzą.

Podczas badania możliwości systemu Windows 11 zapytano w ankiecie o jego najciekawszą funkcję.

Microsoft nie reklamował systemu Windows na długo przed jego oficjalnym wydaniem 5 października, z pewnością nie tak samo jak w przypadku Windows 95, Windows 7, Windows itd. W tym ostatnim przypadku w końcu osiągnął cel Microsoftu dotyczący miliarda aktywnych urządzeń w zeszłym roku. Biorąc pod uwagę, że Windows 11 jest niekompatybilny pod wieloma względami, można się zastanawiać, ile czasu zajmie, zanim nowy system operacyjny zbliży się do tej liczby.

Windows 11 od dłuższego czasu jest dostępny w kilku różnych wersjach Insidera. Bezpłatna aktualizacja rozpocznie się w dniu kwalifikujących się 10 komputerów 5 października, a komputery z fabrycznie załadowanym systemem Windows 11 będą dostępne w sprzedaży w tym samym

Dodaj komentarz