Misja Artemis 1 NASA osiąga maksymalną odległość

NASA
Misja NASA Artemis I nadal odnosi sukcesy, a bezzałogowy statek kosmiczny Orion osiągnął szczyt swojej ścieżki wczoraj po południu, 28 listopada. Orion osiągnął odległość 268 563 mil od Ziemi krótko po godzinie 15:00 czasu środkowoeuropejskiego, zgodnie z komunikatem prasowym NASA. NASA informuje, że minęła dopiero połowa misji Oriona. Według NASA statek kosmiczny kontynuował sześciodniową podróż na daleką orbitę wsteczną, „bardzo stabilną orbitę, która wymaga niewielkiej ilości paliwa, aby wytrzymać dłuższe podróże kosmiczne” ze względu na przyciąganie zarówno Ziemi, jak i Księżyca. statek kosmiczny nieruchomy i przy mniejszym zużyciu paliwa. Orbita jest w rzeczywistości tak stabilna, że ​​wcześniej zaplanowane spalenie konserwacyjne – kiedy inżynierowie wystrzeliwują długą wiązkę z dysz statku kosmicznego w celu dostosowania jego pozycji orbitalnej – uznano za niepotrzebne i anulowano.
Według administratora NASA, Billa Nelsona, misja Artemis I była jak dotąd „niezwykłym sukcesem”, ale statek kosmiczny musi przejść wiele testów i obciążeń, zanim będzie można go uznać za gotowy.

Orion rejestruje wspaniałe zdjęcia Ziemi i Księżyca

Orion rejestruje piękne zdjęcia naszej planety podczas jej pozaziemskiej podróży, w tym zdjęcia Księżyca pozornie zasłaniającego Ziemię i Oriona patrzącego na Ziemię, po prostu niebieską kropkę na czarnym płótnie. Na stronie Flickr NASA Orion udostępnił również materiał wideo z dnia, w którym sonda zwróciła się w stronę ciał planetarnych, gdy okrąża Księżyc w odległości wstecznej. Na tym filmie NASA światło z panelu słonecznego Oriona oświetla go, gdy okrąża on Księżyc.

Zespół Earth Systems NASA wraz z Marynarką Wojenną Stanów Zjednoczonych przygotowują się teraz do bezpiecznego powrotu statku kosmicznego i skafandra astronauty nazwanego na cześć słynnego inżyniera elektryka Apollo 13, Arturo Camposa. Czujniki pokładowe zbierają dane o tym, czego astronauci doświadczyli na Orionie. . Oczekuje się, że Orion i Moonnequin Campos powrócą na Pacyfik 11 grudnia. Po powrocie Oriona na Ziemię rozpocznie się druga faza lotu, Artemis II, podczas której astronauci wylądują na Księżycu po raz pierwszy od dziesięcioleci.

Dodaj komentarz