Jak zainstalować Androida 13 Beta na swoim telefonie?

smartfon
Początkujący użytkownicy i programiści mogą teraz zainstalować drugą wersję beta Androida 13. Pierwsza publiczna wersja beta została udostępniona w kwietniu w celu wczesnego testowania i uzyskania opinii. Android 13 beta 2 nie jest jeszcze w 100% stabilny i gotowy do publicznego wydania, ale opiera się na poprzedniej wersji z nowymi wersjami funkcji i drobnymi poprawkami kodu, zarówno widocznymi, jak i niewidocznymi. Deweloperzy mogą aktualizować swoje aplikacje pod kątem zgodności, a użytkownicy mogą wypróbowywać nowe funkcje i zgłaszać problemy.

W przeciwieństwie do Androida 12, największą atrakcją Androida 13 nie jest design i estetyka. Zamiast tego w tym roku Google skupił się na prywatności, bezpieczeństwie i produktywności . Na przykład Android 13 ponownie sprawdza uprawnienia do multimediów przyznane Twoim aplikacjom od podstaw. Obejmuje to zmiany szczegółowego charakteru dostępu dostępnego dla poszczególnych aplikacji — gdzie do tej pory aplikacje potencjalnie prosiły o dostęp do całej biblioteki multimediów, nowy system wyboru zdjęć może ograniczyć dostęp do wybranych plików multimedialnych. Beta 2 oferuje również nowy predykcyjny gest nawigacji wstecz, kafelki szybkich ustawień i ustawienia języka dla poszczególnych aplikacji. Ponadto Android 13 jest zoptymalizowany pod kątem wielozadaniowości na tabletach.

Spodziewamy się, że w przygotowaniu jest więcej funkcji, ponieważ dwie kolejne wersje beta Androida 13 zostaną wydane przed oficjalną, pełną publiczną wersją systemu operacyjnego. Jeśli masz Google Pixel lub obsługiwane urządzenie od partnera Androida 13 beta, możesz zainstalować i wypróbować Androida 13 beta na swoim telefonie w tej chwili.

Android 13 beta na urządzeniach Pixel

W przypadku telefonów Google Pixel dostępny jest program Android Beta for Pixel. Swoje kwalifikujące się urządzenia możesz wyświetlić na stronie Android 13 Beta, w tym: Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5 , Pixel 5a, Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Pixel zainstaluje Androida 13 beta za pośrednictwem aktualizacji OTA (overtheair) po zarejestrowaniu Pixela w programie beta (poprzez powyższy link). Po zarejestrowaniu wystarczy przejść do Ustawieniaandgt; Systemandgt; Aktualizacja systemu.

Twoje dane nie powinny zostać utracone podczas aktualizacji, ale i tak wykonaj kopię zapasową andnbsp;przed rozpoczęciem. Pamiętaj też, że Twój telefon zostanie wyczyszczony, jeśli zrezygnujesz z programu podczas cyklu wydań beta. Google oferuje również trzy kwartalne wydania platformy po pierwszym oficjalnym uruchomieniu. W przypadku tych kompilacji Twój telefon nie zostanie wymazany. Możesz więc opuścić program beta dla przyszłych wersji Androida bez utraty danych (za pośrednictwem programistów Androida).

Możesz także użyć oficjalnego narzędzia Android Flash, aby ręcznie zainstalować system Android 13 beta 2 na urządzeniach Pixel. Jest to aplikacja internetowa zaprojektowana do flashowania kompilacji Androida na urządzeniach Pixel bez usuwania danych użytkownika. Proces obejmuje:

Włącz debugowanie USB i nbsp; i odblokowanie OEM & nbsp; piksel.
Podłącz Pixela do komputera przewodem USB-C.

Otwórz narzędzie Android Flash

Wybierz preferowaną wersję (w tym przypadku Android 13 beta 2).

Flash to oprogramowanie.

Android 13 Beta na urządzeniach partnerskich

Wielu popularnych producentów telefonów z Androidem nawiązało również współpracę z Google, aby udostępnić Android 13 Beta swoim klientom. Szczegółową listę partnerów i obsługiwanych urządzeń znajdziesz na oficjalnej stronie Androida. Wybrane urządzenia firm ASUS, Nokia, Sharp, Lenovo, ZTE, Xiaomi, Vivo, Tecno, Realme, Oppo i OnePlus mogą otrzymać aktualizację Android 13 beta.

Niektóre z tych marek wysyłają aktualizacje OTA, ale większość udostępnia plik archiwum, który należy ręcznie sflashować. Pamiętaj, że twój bootloader musi zostać najpierw odblokowany, a urządzenie zostanie wyczyszczone. Aby rozpocząć, pobierz wymagany plik ze strony producenta za pomocą powyższego linku.

Włącz debugowanie USB i podłącz telefon do komputera.

Skonfiguruj ADB na swoim komputerze i upewnij się, że telefon zostanie wykryty, wpisując „urządzenia adb” w terminalu.

Następnie wyłącz urządzenie i przytrzymaj klawisze zasilania + zmniejszania głośności, aby przejść do trybu odzyskiwania.

W trybie odzyskiwania powinieneś zobaczyć prostą listę opcji. Przejdź do „Zastosuj aktualizację”, używając klawiszy głośności telefonu.

Wciśnij przycisk zasilania.

Wpisz „ADB sideload nameofthefile.zip” w terminalu ADB na komputerze i naciśnij Enter (skopiuj i wklej nazwę pobranego pliku).

Dodaj komentarz