Hakerzy zgadują numery kart płatniczych metodą brute-force

waluta
Przestępcy mają różne metody uzyskiwania informacji o kartach kredytowych i debetowych, ale jedna metoda ataku jest szczególnie niepokojąca, ponieważ ofiara jest prawie nieuzbrojona.

Nawet jeśli zrobisz wszystko zgodnie z zasadami i zachowasz wszelkie środki ostrożności, nadal istnieje możliwość, że ktoś odgadnie dane Twojego konta brutalną siłą.

NordVPN współpracował ostatnio z niezależnymi badaczami cyberbezpieczeństwa, aby przeanalizować bazę danych prawie 4,5 miliona kart płatniczych sprzedanych w ciemnej sieci.

Dostawca usług VPN stwierdził, że większość kart, dokładnie 1 561 739, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W regionie najczęściej używa się karty Visa, a następnie MasterCard i American Express. Co gorsza, średni koszt zakupu informacji o karcie kredytowej w USA wynosi tylko 5,81 USD.

Na całym świecie, według danych ankietowych naukowców, karty debetowe są bardziej powszechne niż karty kredytowe w ciemnej sieci. Według NordVPN dzieje się tak, ponieważ zhakowane karty debetowe są mniej bezpieczne w ochronie ofiar niż karty kredytowe.

Być może bardziej niepokojący jest sposób, w jaki hakerzy uzyskują dane Twojej karty. Wycieki bazy danych są nadal realną drogą, ale hakerzy mogą teraz brute force — lub zgadywać — dane karty płatniczej. NordVPN wskazuje, że większość systemów ogranicza liczbę odgadnięć, które można wykonać w krótkim czasie, ale dodaje, że doświadczeni hakerzy mogą rozwiązać ten problem.

Dodaj komentarz