Fiński właściciel Tesli wysadza samochód swój samochód

Tesla
Warsztat naprawczy Tesli powiedział właścicielowi Modelu S, że wymiana baterii kosztowałaby ponad 22 600 USD. Postanowił przykleić do samochodu 66 funtów dynamitu.

Są chwile w życiu, kiedy musisz wybrać między zapłaceniem ceny pieniędzmi a obserwowaniem naprawdę wielkiej eksplozji. Cóż, nie do końca, ale Fin Tuomas Katainen z pewnością tak. Katainenowi, właścicielowi Tesli Model S z 2013 roku, powiedziano, że wymiana akumulatora w jego samochodzie kosztowałaby go ponad 22 600 dolarów. Dla niego najwyraźniej nie było to tego warte, więc postanowił połączyć siły z YouTuberem, aby zdetonować swój Model S za pomocą 66 funtów (30 kg) materiałów wybuchowych.

Według Katainena, jej Model S przejechał „perfekcyjnie” przez pierwsze 1500 km po zakupie, ale potem zaczęły pojawiać się kody błędów. Wysłał swój samochód do dealera Tesli, gdzie przebywał przez około miesiąc i powiedziano mu, że nic nie mogą zrobić z jego samochodem. Jego jedyną opcją jest wymiana całej baterii, która kosztuje ponad 22 600 dolarów, a na jej naprawę będzie musiał uzyskać pozwolenie od Tesli.

W sumie, 22 600 dolarów wystarczy, aby kupić inny używany model S z 2013 roku w Finlandii, którego sprzedaż kosztuje ponad 42 900 dolarów. Ale Katainen zdecydował, że to nie dla niego, udowadniając, że istnieje cienka granica między logiką, wściekłością i szaleństwem.

„Więc powiedziałem im, że przyjeżdżam z Teslą” – mówi w filmie. „Teraz rozwalę cały samochód”.

Aby zrealizować swój plan, Katainen poprosiła o pomoc Youtubera Pommejätkät, który według Tłumacza Google można z grubsza przetłumaczyć jako „Bomb Dudes”. (Niezależnie od tego, czy jest to dokładne tłumaczenie, czy nie, wydaje się to właściwe, ponieważ Pommejätkät lubi wysadzać w powietrze.)

Wysadzanie samochodu dynamitem brzmi fajnie, ale tak nie jest. Powinno być łatwym zadaniem. Katainen i Pommejätkät rozpoczęli działalność w kamieniołomie w Jaala, małym wiejskim miasteczku w południowej Finlandii. Aby zapewnić bezpieczeństwo, zespół musiał wziąć pod uwagę takie czynniki, jak duża fala ciśnienia wywołana wybuchem oraz kierunek, w którym nastąpi eksplozja.

W porywającym filmie przedstawiającym model prezesa Tesli Elona Muska spadającego z helikoptera i kończącego się ogromną eksplozją Katainena Model S, Pommejätkät pyta Katainena, co jest lepsze: Tesla prowadząca w naprawie czy samochód detonujący 66 funtów materiałów wybuchowych?

— Po trochu obu — powiedział. Może więcej eksplozji.

Dodaj komentarz