Czy znasz swój typ skóry?

kosmetyki
Kupowałaś kiedyś wyjątkowo drogie kosmetyki tylko dlatego, że z każdej strony słyszałaś o nich pochwałę? Czy chcesz zacząć używać tych produktów i codziennie sprawdzać, czy naprawdę zadziałają? Tylko po to, by w końcu dowiedzieć się, że wynik jest spóźniony na pojawienie się. A może stan Twojej skóry się pogorszył. Zdarza się to dość często, a głównym powodem jest to, że nie zwracamy uwagi na to, czy dany produkt rzeczywiście pasuje do naszego typu skóry.

Zazwyczaj marki kosmetyczne nie opracowują produktów dla wszystkich rodzajów skóry, ponieważ doskonale wiedzą, że każdy rodzaj skóry wymaga specyficznej pielęgnacji, niezależnie od tego, czy chodzi o inne składniki, czy o inną konsystencję. Dlatego ważne jest, aby znać swój typ skóry, aby w pełni wykorzystać zalety kosmetyków i nie martwić się skutkami ubocznymi, takimi jak podrażnienia, nadmiar sebum, trądzik czy odwodnienie.

kosmetyki

JAKIE CZYNNIKI WPŁYWAJĄ NA SKÓRĘ?

GENETYKA – Oczywiście największy wpływ na naszą skórę ma genetyka. Możesz „odziedziczyć” typ skóry po matce lub ojcu.

WIEK – Choć nie jest to regułą, młoda skóra, czyli w okresie dojrzewania, ma tendencję do otyłości, ale z wiekiem jej zdolność do wytwarzania sebum stopniowo się zmniejsza. Skóra dojrzała będzie bardziej sucha, nawet jeśli w młodości miałaś problemy z trądzikiem.

ŚRODOWISKO, W KTÓRYM MIESZKASZ – Jeśli większość czasu spędzasz w mieście, wiesz, że istnieje bardzo duża szansa, że ​​powietrze będzie znacznie bardziej zanieczyszczone niż na wsi. Wszystkie fabryki i zakłady wytwarzają wszelkiego rodzaju toksyny, które zanieczyszczają powietrze i ostatecznie osadzają się na naszej skórze.

HORMONY – mają bardzo duży wpływ na naszą skórę. W okresie dojrzewania ciąża i menopauza silnie wpływają na jej zachowanie.

MEDYCYNa – Niestety, leki mogą również pomóc w kondycji Twojej skóry, która może sprawić, że stanie się ona bardziej sucha i wrażliwa niż kiedyś.

DIETA – Zdrowy styl życia i zbilansowana dieta korzystnie wpływają na zdrowie skóry.

KOSMETYKI Stosowanie kosmetyków, które nie są przeznaczone dla Twojego typu skóry, może zmienić równowagę skóry. Zawsze używaj produktów specjalnie zaprojektowanych dla Twojego rodzaju skóry.

POZNAJ TYP SKÓRY W TRZECH KROKACH

Umyj skórę delikatnym żelem. Usuń wszelkie ślady makijażu, sebum i wszelkie inne zanieczyszczenia.
Delikatnie osusz twarz ręcznikiem. Nie nakładaj kremów, serum ani innych kosmetyków. Poczekaj, aż skóra wyschnie wodą.
Odczekaj godzinę i staraj się w międzyczasie nie dotykać skóry. Po godzinie idź do lustra i dobrze przyjrzyj się swojej skórze.
Jeśli Twoja skóra ma suche obszary z łuszczącą się i napiętą skórą – masz> SKÓRA SUCHA

Główną cechą skóry tłustej jest nadmiar sebum. Zwłaszcza w skórze T skóra szybko staje się błyszcząca i tłusta skóra często ma pryszcze i zaskórniki > Tłusta

Skóra mieszana nazywana jest również typem wyróżniającym się „strefą T”. Różnica między cerą tłustą a mieszaną polega na tym, że cera mieszana staje się tłusta tylko w strefie T, a reszta twarzy nie ulega zmianom > SKÓRA MIESZANA

Skóra normalna jest ogólnie zrównoważona. Nie jest ani suchy, ani tłusty. Jeśli masz taki typ skóry to gratulacje > SKÓRA NORMALNA

Jeśli Twoja skóra bardzo szybko zaczerwieni się, czasami nawet bez agresji szczypie lub napina się, masz > SKÓRĘ WRAŻLIWĄ

Znając swój typ skóry, znacznie łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednie produkty. Wprawdzie w sklepach znajdziesz produkty do każdego rodzaju skóry, które, nie można ich źle zrozumieć, są dobre, ale nic nie może się równać z konkretną pielęgnacją dla danego typu skóry. Stosując produkty pielęgnacyjne odpowiednie dla naszej skóry, możemy poprawić jej zdrowie i jak najdłużej przedłużyć jej młodzieńczy wygląd.

Dodaj komentarz