Ćwiczenie spalające tłuszcz jest idealne dla pracowników biurkowych

dieta
Przeciętny Amerykanin spędza prawie 10 godzin siedząc każdego dnia, a pandemia pracy w domu sprawia, że ​​ten siedzący tryb życia jest bardziej widoczny. Nie ma badań sugerujących, że styl życia polegający na nadmiernym siedzeniu, zwłaszcza siedzeniu przez długie godziny w pozycji wyprostowanej, jest szkodliwy dla serca i predysponuje do cukrzycy, problemów metabolicznych i poważnych problemów z plecami. dla osób, które już borykają się z tym problemem. z problemami z plecami. Rozwiązaniem jest praktyka, prosta i prosta, we wszystkich możliwych formach.

Nic więc dziwnego, że popyt na biurka stojące jest czyandnbsp; bieżnia znacznie się zwiększyła. Wydaje się jednak, że istnieje możliwość przyspieszenia metabolizmu organizmu nawet w pozycji siedzącej. Opracowana przez ekspertów z Uniwersytetu w Houston technika polega na przecięciu mięśni łydek i wykorzystaniu ich imponującego potencjału metabolicznego, który do tej pory był ukryty. W centrum jej najnowszych badań jest technika zwana Soleus Pushup (SPU), która aktywuje mięśnie płaszczkowate dolnej części nogi, aby zwiększyć metabolizm przy minimalnym wysiłku fizycznym.
Najważniejszą obserwacją jest to, że podeszwa może niestrudzenie utrzymywać aktywny metabolizm przez wiele godzin, nawet gdy osoba siedzi na krześle. Podstawową zasadą jest to, że w spoczynkowych włóknach mięśniowych, takich jak podeszwy stóp, zapotrzebowanie na energię jest minimalne. Pompka pięty działa poprzez podnoszenie pięty do wysokości szczytu, utrzymując stopę przyklejoną do podłoża, a następnie powoli obniżając piętę. Podczas testów zespół odkrył, że podeszwa stopy stała się najbardziej aktywnym miejscem dla organizmu dla węglowodanów, takich jak glukoza.

Badanie przeprowadzone na ochotnikach o różnym poziomie aktywności fizycznej, od siedzącego trybu życia do wytrzymałości, wykazało, że żaden znany lek nie może dorównać poziomowi metabolizmu oksydacyjnego całego ciała osiągniętemu w procesie Soleus Pushup. Odkrycia, opublikowane w czasopiśmie iScience, twierdzą, że technika PSU jest bardziej skuteczna niż ćwiczenia, takie jak bieganie na bieżni, program odchudzania i post regulujący poziom cukru we krwi.

Dobrodziejstwo dla domowych wojowników korzystających ze zdalnych komputerów

Testy SPU wykazały, że ta metoda spowodowała 52% wzrost poziomu cukru we krwi, a 60% zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę po jednoczesnym spożyciu napoju z glukozą (University of Houston). Warto zauważyć, że podwoił też tempo metabolizmu tłuszczów w organizmie, co obniżyło ogólną zawartość tłuszczu we krwi. Marc Hamilton, profesor zdrowia i wydajności człowieka na Uniwersytecie w Houston podkreśla, że ​​„pomimo tego, że płaszczkowaty stanowi zaledwie 1% masy ciała, jest w stanie przyspieszyć metabolizm podczas SPU. Utlenianie węglowodanów w całym organizmie”.

Najnowszy przełom jest niemal rewolucyjny, zwłaszcza dla osób, które każdego dnia tkwią w fotelu na długie godziny. sofa, technologia SPU przynosi bardzo potrzebną ulgę metaboliczną w coraz bardziej siedzącym trybie życia.

Urządzenia do noszenia, takie jak inteligentne zegarki i bransoletki fitness, wysyłają użytkownikowi przypomnienia dotyczące siedzącego trybu życia, gdy użytkownik siedzi w tym samym miejscu przez dłuższy czas. SPU oferuje niedrogą i skuteczną alternatywę dla spalania tłuszczu i poprawy metabolizmu organizmu. Krótko mówiąc, negatywne skutki siedzącego trybu życia można złagodzić dzięki regularnym sesjom SPU.

Dodaj komentarz