Co właściwie oznacza niedawne odkrycie lodowych wulkanów na Plutonie

planeta Pluton
Dziwne cechy są zauważane na powierzchni sekcji, która może wystąpić z powodu aktywności wulkanicznej, zgodnie z nowym badaniem przy użyciu danych z zadań nowych horyzontów. Ta aktywność może tworzyć funkcje, takie jak duża kopuła i wysokość ze względu na uruchomienie wulkanu. Badania, opublikowane w komunikacji przyrodniczej, przy użyciu danych eksploracji Nasa New Horizons, został wystrzelony w 2006 r. Zadanie zatrzymało Pluton w 2015 r. Przed opuszczeniem dna wszechświata. W kwietniu 2021 r. Zadanie było ponad 50 razy więcej niż słońce jak ziemia.

Dane lotnicze z Mission Pluton są zawsze analizowane, a dane te zapewnia nowy przegląd działania Pluto Kriowulcanic. Aby dowiedzieć się więcej o działaniu Pluto – nie uważa się już za planetę, ale teraz nazywa się techniką Dwarf Planet – Naukowcy widzieli powierzchnię z dużą kopułą, obszar West Men’s of Planitia. Te kopuła ma pół kilometra z czterema milami i 18 do 60 mil średnicy, a także wzgórza i przedziałów tworzących rodzaj powierzchni o nazwie obszarów górskich.

„Szczegółowe struktury, które studiowaliśmy, są wyjątkowe w Pluto, przynajmniej w tej chwili” Dr. Kelsi wokalista, zastępca badaczy na nowym horyzoncie Instytutu Badań Na Zachodnim i głównym autorem artykułu. „Zamiast erozji lub innych procesów geologicznych, operacje zamarznięte wydają się pchać dużą ilość materiałów na zewnątrz opakowania i pojawiają się ponownie cały obszar półkuli, nowe horyzonty widzi duże”.

Co można opowiedzieć o Plutonie?

jeden z powodów, dla których odkrycia te są zaskakujące, dlatego, że osłabiają naszą wiedzę o historii Pluto. Struktury zidentyfikowane w badaniach są stosunkowo młode, co oznacza, że ​​zostały stworzone stosunkowo niedawno. Naukowcy mogą zidentyfikować to, ponieważ niektóre szokujące doły w okolicy występują, gdy planety Krasnoluda wpływają asteroidy. Małe szokujące terapia oznaczają, że ten obszar został stworzony stosunkowo niedawno, włączając stary szok. Ale tworzyć widoczne struktury, wewnątrz planety będzie musiał ogrzać, chociaż peloton jest daleko od słońca, że ​​temperatura na jego powierzchni jest bardzo niska. Dane pokazują, że ciepło jest potrzebne do utrzymania tekstury rozprzestrzeniającego się na powierzchni lodu wulkanicznego (poprzez SWRI).

,Oznacza to, że Pluton zachowa swoje wewnętrzne ciepło do stosunkowo niedawna, co różni się od przewidywań naukowców dotyczących ewolucji planet karłowatych w czasie. Wiele osób uważa, że ​​Pluton już dawno stracił większość swojego wewnętrznego ciepła, ale w rzeczywistości zachował to ciepło przez długi czas (poprzez Phys.org). „Jedną z korzyści płynących z odkrywania nowych miejsc w Układzie Słonecznym jest to, że znajdujemy rzeczy, których się nie spodziewaliśmy” – powiedział Singer. „Gigantyczne i dziwne kriowulkany obserwowane przez New Horizons są doskonałym przykładem tego, jak poszerzamy naszą wiedzę na temat procesów wulkanicznych i aktywności geologicznej w lodowym świecie”.

Dodaj komentarz