Armani Code Profumo vs 1 Million Paco Rabanne

Armani Code Profumo
W celu porównania dwóch męskich wód przyjrzę się bliżej jednym z najbardziej popularnych wydań, pochodzących z prestiżowych domów modowych: Paco Rabanne 1 Million Prive kontra Giorgio Armani Code Profumo. Oba te zapachy są flankerami oryginalnych perfum i opierają się na tym, co było wspaniałe w ich poprzednikach. Ale który z nich jest lepszy? Który daje najlepszą wydajność? Czy zakup któregoś z nich będzie przeze mnie polecany?

Nuty wody perfumowanej Armani Code Profumo obejmują: skórę, bursztyn, fasolkę tonka, kardamon, lawendę i gałkę muszkatołową. Ta ciekawa kreacja otwiera się mieszanką ciepłej ambry i bobu tonka. Wyczuwalny jest również delikatny cytrusowy aromat dodany wraz z nutą pomarańczy. Jednak nabiera bardziej słodkiego wyrazu sody śmietankowej, gdy pojawia się kardamon i gałka muszkatołowa. Całość jest ukształtowana jak klasyczny podstawowy Code Pour Homme, ale ma większy pazur i lepszą konsystencję. 1 Million Prive faktycznie dzieli elementy z Code Profumo, a także z oryginalnym 1 Million. Paco Rabanne dodaje jabłko, cynamon i mirrę; co wydaje się dawać Prive nieco ciekawszą dynamikę niż jego konkurent. Szczerze mówiąc, trudno wybierać między nimi, ponieważ uwielbiam oba te zapachy. Ale na początek, myślę, że skłaniam się ku Prive.

Moim zdaniem żaden z tych aromatów nie jest absolutną bestią. Zasięg emisji obydwa mają mocny, ale umiarkowanie silny, nie za burtą. Myślę, że Profumo ma nieco lepszą projekcję niż Prive. To niewiele więcej, ale ma w sobie coś ekstra. Z 1 Million mam około 9-10 godzin noszenia na mojej skórze.Tymczasem Armani będzie ze mną regularnie bił dwucyfrowe godziny. Oba są świetne, ale Code Profumo jest lepszy, czyli znów wygrywa. Obydwie kompozycje są stworzone na zimną pogodę i ponadto obie są wodami do nocnego życia, które mogą pełnić podwójną funkcję nadal działając w ciągu dnia. Są też seksowne i można je nosić do stroju formalnego lub na luzie. Tak naprawdę nie ma wyraźnego rozróżnienia w tym zakresie.

Po raz kolejny przyznaję, że jest to bardzo trudny pojedynek do wybrania zwycięzcy, ponieważ naprawdę lubię nosić te dwie esencje i wypełniać podobną niszę. Woda perfumowana Giorgio Armani Code Profumo, jest super ciepła i gładka ze wspaniałymi nutami skóry, fasoli tonka i bursztynu. Ma niezwykłą trwałość i zostawia za sobą długi ogon, a ponadto będzie przyciągać komplementy. Jedynym minusem jest to, że czasami słodka kremowa konsystencja zapachu może być zbyt duża i nie będę chciał go nosić przez chwilę.

Tymczasem 1 Million Prive Paco Rabanne zdobył koronę jako najlepszy flanker 1 Million i prawdopodobnie najlepszy do tej pory Paco Rabanne. Jest słodki, ciepły i ma ciekawsze nuty niż Profumo. Czuję, że ma większą głębię, a tytoń, cynamon i jabłko są tego przykładem. Profumo może czasami wydawać się jednotonowym zapachem, podczas gdy Prive ma więcej faz. Myślę też, że będzie przyjemniejszy dla większości ludzi, bardziej uniwersalny, że tak powiem. Ogólnie rzecz biorąc, naprawdę nie sądzę, aby można było się pomylić, ale będę skłaniał się ku lepszemu 1 Million Prive.

Dodaj komentarz